Cilalama

Cilalama

Sert ve Yumuşak Zemin Cilalama

Cilalama

MERMER CİLALAMA: Yüzeydeki bakteri ve kirlerin oluşumunu ve aynı zamanda kaymayı önleyen parlak bir görünümle zemine hayat verir. Kristalize mermer cilalama, endüstriyel makinelerle yapılmaktadır. Cilalama işlemi mermerin kullanım süresini uzatır. Bu yüzden zeminlerin belirli periyotlarla cilalama işleminin yapılması gerekir.

PVC CİLALAMA, LİNOLYUM CİLALAMA: Yüzeyde oluşabilecek kirin gecikmesini sağlayıp yüzeylere parlak estetik bir görünümün yanında en önemli özelliği zeminin ömrünü uzatmasıdır. Polimer bazlı cilalama, manuel uygulama ile yapılır.

GRETON CİLALAMA: Granit bazlı taşın cilalama işlemi birkaç merhaleden oluşmakta fakat cilalamadan sonra, ortaya şık bir görünüm çıkmaktadır. En önemli özelliği zeminin ömrünü uzatmasıdır. Greton cilalama endüstriyel makinelerle yapılmaktadır.

PARKE CİLALAMA: Üç aşamalı olarak sistre makineleriyle parke önce zımparalanır daha sonra iki kat cila atılıp parlatma yapıldıktan sonra zemin ilk günkü haline kavuşur. En önemli özelliği zeminin ömrünü uzatmasıdır. Parke cilalama endüstriyel makinelerle yapılmaktadır.

GRANİT CİLALAMA: En meşakkatli cilalama granit yüzeylerin cilalanmasıdır. Çünkü granit yüzeyleri parlatacak bir kimyasalın olmaması, doğadan çıkartılırken yapılan işlemin aynısının yarı otomatik makinelerle yapılmasıdır. Bu yüzden tavsiyemiz; zeminin sürekli koruyucu kimyasallarla desteklenip, oluşabilecek matlığın önüne geçilmesidir.
Cilalamada en önemli husus, zeminin iyi etüt edilmesi ve uygulama yapılacak yüzeyde ne tür kimyasalların kullanılacağıdır.

NEHİRCE TEMİZLİK HİZMETLERİ beklentilerinizin ötesinde hizmet sunmanın daima gayreti içindedir.